Here are the individual results by weight.
106
1st Place – Cole Sykora of Border West
2nd Place – Jude Olson of Border West
3rd Place – Blaze Reinke of Lisbon
4th Place – Sawyer Carr of West Fargo Sheyenne
5th Place – Nolan Miles of Brookings
6th Place – Kashdon Wadeson of Lisbon
1st Cole Sykora (Border West) 4-0, Fr. over Jude Olson (Border West) 3-1, 7th. (For.)
3rd Blaze Reinke (Lisbon) 6-1, 8th. over Sawyer Carr (West Fargo Sheyenne) 3-2, 8th. (Dec 7-2)
5th Nolan Miles (Brookings) 4-2, 8th. over Kashdon Wadeson (Lisbon) 2-3, 8th. (MD 11-2)
113
1st Place – Eli Larson of Border West
2nd Place – Connor Manske of West Fargo Sheyenne
3rd Place – Tyson Gass of Grand Forks Central
4th Place – Carter Wallner of Lisbon
5th Place – Bailey Peichel of Frazee
6th Place – Carter Zink of West Fargo Sheyenne
1st Eli Larson (Border West) 4-0, Fr. over Connor Manske (West Fargo Sheyenne) 4-1, 8th. (Dec 4-1)
3rd Tyson Gass (Grand Forks Central) 4-3, Sr. over Carter Wallner (Lisbon) 5-2, Fr. (Dec 5-3)
5th Bailey Peichel (Frazee) 5-3, 7th. over Carter Zink (West Fargo Sheyenne) 3-3, 8th. (Fall 3:31)
120
1st Place – Marcus Johnson of West Fargo Sheyenne
2nd Place – Jake Nagel of Frazee
3rd Place – Mike Nelson of Lisbon
4th Place – Kalen Kraft of Ottertail Central
5th Place – Patrick Forcier of Border West
6th Place – Eloy Flores of West Fargo Sheyenne
1st Marcus Johnson (West Fargo Sheyenne) 5-0, Fr. over Jake Nagel (Frazee) 4-2, Fr. (Fall 1:26)
3rd Mike Nelson (Lisbon) 5-1, 8th. over Kalen Kraft (Ottertail Central) 5-3, Jr. (Dec 7-4)
5th Patrick Forcier (Border West) 4-2, Fr. over Eloy Flores (West Fargo Sheyenne) 2-3, Jr. (Fall 2:33)
126
1st Place – Danny Monatukwa of Fargo North
2nd Place – Carter Schmitz of Kindred
3rd Place – Caleb Nielsen of Lisbon
4th Place – Laredo Bugbee of Ottertail Central
5th Place – Christian Carlson of Frazee
6th Place – Hunter Owens of Wahpeton
1st Danny Monatukwa (Fargo North) 6-0, Jr. over Carter Schmitz (Kindred) 3-1, So. (Dec 2-0)
3rd Caleb Nielsen (Lisbon) 5-2, Sr. over Laredo Bugbee (Ottertail Central) 6-2, Sr. (Dec 7-0)
5th Christian Carlson (Frazee) 4-3, Jr. over Hunter Owens (Wahpeton) 4-4, So. (MD 13-2)
132
1st Place – Brody Aberle of Lisbon
2nd Place – Josh Isassi of Grand Forks Central
3rd Place – Lukas Volstad of Frazee
4th Place – Kellen Hoornaert of West Fargo Sheyenne
5th Place – Josh Long of Sisseton
6th Place – Logan Bock of Border West
1st Brody Aberle (Lisbon) 5-0, Sr. over Josh Isassi (Grand Forks Central) 5-1, Sr. (Fall 3:00)
3rd Lukas Volstad (Frazee) 4-3, Sr. over Kellen Hoornaert (West Fargo Sheyenne) 4-2, So. (Fall 3:34)
5th Josh Long (Sisseton) 3-2, So. over Logan Bock (Border West) 2-3, Jr. (Dec 9-3)
138
1st Place – Boeden Greenley of Lisbon
2nd Place – Tyler Moe of Frazee
3rd Place – Hayden Hart of Ottertail Central
4th Place – Jayden Fryer of Sisseton
5th Place – Jace Olson of Border West
6th Place – Mekhi Dennis of West Fargo Sheyenne
1st Boeden Greenley (Lisbon) 6-0, Fr. over Tyler Moe (Frazee) 3-3, 8th. (Fall 1:56)
3rd Hayden Hart (Ottertail Central) 6-2, Sr. over Jayden Fryer (Sisseton) 4-2, Jr. (MD 12-4)
5th Jace Olson (Border West) 3-2, Sr. over Mekhi Dennis (West Fargo Sheyenne) 2-4, Jr. (Fall 2:15)
145
1st Place – Tyson Brandt of Brookings
2nd Place – Brock Roesler of Kindred
3rd Place – Logan Schleske of Ottertail Central
4th Place – Aidan Ruddy of Breckenridge
5th Place – Braydon Williams of Grand Forks Central
6th Place – Reed Leabo of Ottertail Central
1st Tyson Brandt (Brookings) 4-0, Fr. over Brock Roesler (Kindred) 3-1, Sr. (SV-1 6-4)
3rd Logan Schleske (Ottertail Central) 6-1, So. over Aidan Ruddy (Breckenridge) 3-2, So. (Dec 8-2)
5th Braydon Williams (Grand Forks Central) 5-2, Jr. over Reed Leabo (Ottertail Central) 3-3, Jr. (SV-1 7-5)
152
1st Place – Joshua Worral of Fargo North
2nd Place – Hunter Schwab of Lisbon
3rd Place – Jaxon Bowes of Brookings
4th Place – Matt Hendricks of Ottertail Central
5th Place – Carter Metz of Sisseton
6th Place – Nolan Archer of Brookings
1st Joshua Worral (Fargo North) 6-0, Jr. over Hunter Schwab (Lisbon) 5-1, Sr. (Dec 14-9)
3rd Jaxon Bowes (Brookings) 4-1, So. over Matt Hendricks (Ottertail Central) 4-3, Sr. (Dec 6-3)
5th Carter Metz (Sisseton) 4-2, Fr. over Nolan Archer (Brookings) 3-3, Jr. (Dec 4-2)
160
1st Place – Jordan Sours of Lisbon
2nd Place – Mason Newling of Frazee
3rd Place – Nik Gardin of Ottertail Central
4th Place – Evan Bridgeford of Grand Forks Central
5th Place – Koby Bartels of Brookings
6th Place – Paul Hornis of Sisseton
1st Jordan Sours (Lisbon) 6-0, Jr. over Mason Newling (Frazee) 4-2, Sr. (Fall 1:40)
3rd Nik Gardin (Ottertail Central) 5-2, Sr. over Evan Bridgeford (Grand Forks Central) 5-2, Sr. (Dec 2-0)
5th Koby Bartels (Brookings) 3-2, Sr. over Paul Hornis (Sisseton) 2-3, So. (Fall 0:59)
170
1st Place – Easton Ogren of Kindred
2nd Place – Jaden Schmidt of Lisbon
3rd Place – Noah Schleske of Ottertail Central
4th Place – Matthew Moen of Sisseton
5th Place – Garrett Lathrop of Wahpeton
6th Place – Tanner Thiel of Wahpeton
1st Easton Ogren (Kindred) 4-0, Sr. over Jaden Schmidt (Lisbon) 5-1, Jr. (MD 8-0)
3rd Noah Schleske (Ottertail Central) 4-1, Sr. over Matthew Moen (Sisseton) 3-2, Sr. (Fall 1:24)
5th Garrett Lathrop (Wahpeton) 3-2, Sr. over Tanner Thiel (Wahpeton) 3-5, Jr. (Fall 2:18)
182
1st Place – Luke Rasmussen of Brookings
2nd Place – Zane Swanson of Ottertail Central
3rd Place – Coleton Borah of Frazee
4th Place – Zayne Sauby of Lisbon
5th Place – Austin Bicker of Grand Forks Central
6th Place – Jackson Burchill of Wahpeton
1st Luke Rasmussen (Brookings) 4-0, So. over Zane Swanson (Ottertail Central) 5-1, Sr. (Dec 2-1)
3rd Coleton Borah (Frazee) 5-2, Sr. over Zayne Sauby (Lisbon) 4-2, Sr. (Fall 2:08)
5th Austin Bicker (Grand Forks Central) 4-3, Jr. over Jackson Burchill (Wahpeton) 4-4, So. (Fall 2:32)
195
1st Place – Brett Graham of Frazee
2nd Place – Shane Kennedy of West Fargo Sheyenne
3rd Place – Micheal Dennis of Border West
4th Place – Junior Surpris of Fargo North
5th Place – Tristen Evavold of Ottertail Central
6th Place – James Olson of Brookings
1st Brett Graham (Frazee) 6-0, Sr. over Shane Kennedy (West Fargo Sheyenne) 4-1, Sr. (Dec 5-1)
3rd Micheal Dennis (Border West) 4-1, Sr. over Junior Surpris (Fargo North) 5-2, Sr. (MD 11-3)
5th Tristen Evavold (Ottertail Central) 3-3, So. over James Olson (Brookings) 2-3, Fr. (Fall 4:58)
220
1st Place – Luke Tweeton of Frazee
2nd Place – Daniel Erlandson of Breckenridge
3rd Place – Josh Krump of Wahpeton
4th Place – Sam Rieger of Lisbon
5th Place – Braden Jongeward of Fargo North
6th Place – Zach Nord of Lisbon
1st Luke Tweeton (Frazee) 6-0, Sr. over Daniel Erlandson (Breckenridge) 3-1, Jr. (Dec 7-4)
3rd Josh Krump (Wahpeton) 7-1, Jr. over Sam Rieger (Lisbon) 4-2, Sr. (Fall 4:08)
5th Braden Jongeward (Fargo North) 5-3, Sr. over Zach Nord (Lisbon) 4-3, Sr. (Dec 10-6)
285
1st Place – Cian Buehler of Ottertail Central
2nd Place – Brody Defoe of Grand Forks Central
3rd Place – Ethan Lyons of Lisbon
4th Place – Isac Bentten of Lisbon
5th Place – Wesley Kropuenske of Frazee
6th Place – Josh Shearer of Lisbon
1st Cian Buehler (Ottertail Central) 6-0, Jr. over Brody Defoe (Grand Forks Central) 5-1, . (Fall 1:19)
3rd Ethan Lyons (Lisbon) 4-1, Sr. over Isac Bentten (Lisbon) 4-2, Sr. (Fall 4:49)
5th Wesley Kropuenske (Frazee) 4-2, Sr. over Josh Shearer (Lisbon) 3-3, So. (M. For.)