Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report a Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!First State Bank of Ashby - Rylander Insurance
Choose a Different Sport:
Athletic Republic - Fergus FallsSvingen Law
Basketball (G) Scores for Thursday, March 1, 2012
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Two Harbors (2-5)34
Virginia (2-4)45
at VirginiaFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Cass Lake-Bena (E7)34
Red Lake County Central (E2)67
at Bemidji StateFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Mahnomen (E8)27
Clearbrook-Gonvick (E1)61
at BagleyFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Stephen-Argyle (W2)61
Sacred Heart (W10)50
at Northland CTCFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Badger/Greenbush-Middle River (W8)41
Win-E-Mac (W1)51
at UM-CrookstonFINAL
Class A - Section 7 Girls Basketball
Mesabi East (2-6)57
Cherry (2-3)47
at VirginiaFINAL
Class A - Section 7 Girls Basketball
Cromwell (1-6)54
McGregor (1-3)51
at EskoFINAL
Class A - Section 7 Girls Basketball
Ely (2-5)39
Northeast Range (2-4)53
at GreenwayFINAL
Class AAA - Section 7 Girls Basketball
Hibbing (5)62
Hermantown (4)46
at HermantownFINAL
Class A - Section 7 Girls Basketball
South Ridge (1-5)51
Floodwood (1-4)38
at ProctorFINAL
Class A - Section 6 Girls Basketball
Norman County West (N6)44
Lake Park-Audubon (N3)61
at Lake Park-AudubonFINAL
Class A - Section 6 Girls Basketball
Ulen-Hitterdal (N7)24
Waubun (N2)61
at WaubunFINAL
Class A - Section 6 Girls Basketball
Park Christian (N5)27
Norman County East (N4)61
at Norman County EastFINAL
Class A - Section 6 Girls Basketball
Hillcrest Lutheran Academy (N9)34
#9 (A) Ada-Borup (N1)68
at Ada-BorupFINAL
Class A - Section 6 Girls Basketball
Underwood (S6)48
Brandon/Evansville (S3)50
at Brandon/EvansvilleF/OT
Class A - Section 6 Girls Basketball
Henning (S7)33
Hancock (S2)50
at HancockFINAL
Class A - Section 6 Girls Basketball
West Central Area (S5)61
Wheaton/Herman-Norcross (S4)63
at WheatonF/OT
Class A - Section 6 Girls Basketball
Belgrade-Brooten-Elrosa (S9)38
#3 (A) Parkers Prairie (S1)75
at Parkers PrairieFINAL
Class A - Section 5 Girls Basketball
Menahga (W6)47
Nevis (W3)60
at NevisFINAL
Class A - Section 5 Girls Basketball
Browerville (W7)33
Sebeka (W2)80
at SebekaFINAL
Class A - Section 5 Girls Basketball
Walker-Hackensack-Akeley (W5)51
Bertha-Hewitt (W4)48
at Bertha-HewittFINAL
Class A - Section 5 Girls Basketball
Verndale (W8)40
#6 (A) Upsala (W1)65
at UpsalaFINAL
Class A - Section 5 Girls Basketball
East Central (E6)58
Ogilvie (E3)80
at OgilvieFINAL
Class A - Section 5 Girls Basketball
Onamia (E7)45
Pine River-Backus (E2)66
at Pine River-BackusFINAL
Class A - Section 5 Girls Basketball
Northland (E5)43
Royalton (E4)69
at RoyaltonFINAL
Class A - Section 5 Girls Basketball
Pillager (E9)22
#10 (A) Isle (E1)88
at IsleFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
Liberty Classical Academy (14)37
Prairie Seeds Academy (3)83
at Prairie Seeds AcademyFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
St. Croix Prep (10)66
Minneapolis North (7)38
at Minneapolis NorthFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
Community of Peace Academy (15)32
West Lutheran (2)75
at West LutheranFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
Heritage Christian (12)57
Minnesota Transitions Charter (5)56
at Minnesota Transitions CharterFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
Hope Academy (13)50
PACT Charter (4)84
at PACT CharterFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
CHOF (9)25
Legacy Christian (8)15
at Legacy ChristianFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
Bethany Academy (17)21
#1 (A) Maranatha Christian (1)82
at Maranatha ChristianFINAL
Class AAA - Section 8 Girls Basketball
Little Falls (S3)27
Sartell-St. Stephen (S2)59
at Sartell-St. StephenFINAL
Class AAA - Section 8 Girls Basketball
East Grand Forks (N4)44
#2 (AAA) Fergus Falls (N1)74
at Fergus FallsFINAL
Class AAA - Section 8 Girls Basketball
Detroit Lakes (N3)55
Thief River Falls (N2)58
at Thief River FallsFINAL
Class AAA - Section 8 Girls Basketball
Sauk Rapids-Rice (S4)18
Alexandria (S1)70
at AlexandriaFINAL
Class AA - Section 8 Girls Basketball
Frazee (S6)38
Wadena-Deer Creek (S3)58
at WadenaFINAL
Class AA - Section 8 Girls Basketball
Breckenridge (S7)58
Pelican Rapids (S2)87
at Pelican RapidsFINAL
Class AA - Section 8 Girls Basketball
Perham (S5)51
Dilworth-Glyndon-Felton (S4)65
at Dilworth-Glyndon-FeltonFINAL
Class AA - Section 8 Girls Basketball
Barnesville (S8)26
#7 (AA) Hawley (S1)53
at HawleyFINAL
Class AA - Section 8 Girls Basketball
Bagley (N6)40
Pequot Lakes (N3)63
at Pequot LakesFINAL
Class AA - Section 8 Girls Basketball
Park Rapids Area (N7)33
Crookston (N2)71
at CrookstonFINAL
Class AA - Section 8 Girls Basketball
Roseau (N5)63
Warroad (N4)53
at WarroadFINAL
Class AA - Section 4 Girls Basketball
St. Agnes (11)23
New Life Academy (6)51
at New Life AcademyFINAL
Class AA - Section 4 Girls Basketball
Cristo Rey Jesuit (14)6
Concordia Academy-Roseville (3)83
at Concordia Academy-RosevilleFINAL
Class AA - Section 4 Girls Basketball
Columbia Heights (10)38
Trinity School (2)51
at Trinity SchoolFINAL
Class AA - Section 4 Girls Basketball
Minneapolis Edison (12)22
St. Paul Humboldt (5)75
at St. Paul HumboldtFINAL
Class AA - Section 4 Girls Basketball
Minneapolis Henry (13)37
St. Croix Lutheran (4)70
at St. Croix LutheranFINAL
Class AA - Section 4 Girls Basketball
Mounds Park Academy (9)46
St. Paul Academy (8)71
at St. Paul AcademyFINAL
Class AA - Section 6 Girls Basketball
Osakis (N6)51
Melrose (N3)52
at MelroseF/OT
Class AA - Section 6 Girls Basketball
Long Prairie-Grey Eagle (N7)38
Staples-Motley (N2)81
at StaplesFINAL
Class AA - Section 6 Girls Basketball
Pierz (N5)53
Albany (N4)61
at AlbanyFINAL
Class AA - Section 6 Girls Basketball
Holdingford (N8)35
Sauk Centre (N1)66
at Sauk CentreFINAL
Class AA - Section 6 Girls Basketball
Benson (S6)28
Eden Valley-Watkins (S3)48
at Eden Valley-WatkinsFINAL
Class AA - Section 6 Girls Basketball
Minnewaska Area (S7)48
Litchfield (S2)74
at LitchfieldFINAL
Class AA - Section 6 Girls Basketball
Morris Area/Chokio-Alberta (S5)57
Paynesville Area (S4)50
at Paynesville AreaFINAL
Class AA - Section 6 Girls Basketball
St. John's Prep (S8)45
New London-Spicer (S1)71
at New London-SpicerFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Aitkin (1-5)34
Rush City (1-4)56
at Rush CityFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Hinckley-Finlayson (1-8)20
#3 (AA) Braham (1-1)101
at BrahamFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Pine City (1-6)51
Moose Lake-Willow River (1-3)59
at Moose Lake-Willow RiverFINAL
Class AA - Section 5 Girls Basketball
Rockford (N6)36
Foley (N3)58
at FoleyFINAL
Class AA - Section 5 Girls Basketball
Kimball Area (N7)36
Annandale (N2)64
at AnnandaleFINAL
Class AA - Section 5 Girls Basketball
Maple Lake (N5)65
St. Cloud Cathedral (N4)54
at St. Cloud CathedralFINAL
Class AA - Section 5 Girls Basketball
Spectrum-PACT (N8)24
Howard Lake-Waverly-Winsted (N1)78
at Howard Lake-Waverly-WinstedFINAL
Class AA - Section 5 Girls Basketball
Breck (S6)34
#5 (AA) Watertown-Mayer (S3)66
at Watertown-MayerFINAL
Class AA - Section 5 Girls Basketball
Brooklyn Center (S7)36
#9 (AA) Jordan (S2)79
at JordanFINAL
Class AA - Section 5 Girls Basketball
Norwood-Young America (S5)46
Mayer Lutheran (S4)64
at Mayer LutheranFINAL
Class AAAA - Section 8 Girls Basketball
Elk River (6)38
St. Cloud Tech (3)53
at St. Cloud TechFINAL
Class AAAA - Section 8 Girls Basketball
Bemidji (7)36
St. Michael-Albertville (2)74
at St. Michael-AlbertvilleFINAL
Class AAAA - Section 8 Girls Basketball
Moorhead (5)38
Rogers (4)52
at RogersFINAL
Class AAAA - Section 8 Girls Basketball
Brainerd (8)40
#6 (AAAA) Buffalo (1)57
at BuffaloFINAL
Class AAAA - Section 7 Girls Basketball
Anoka (5)40
Andover (4)68
at AndoverFINAL
Class AAAA - Section 7 Girls Basketball
St. Francis (7)64
Cambridge-Isanti (2)70
at Cambridge-IsantiFINAL
Class AAAA - Section 7 Girls Basketball
Blaine (6)32
Forest Lake (3)47
at Forest LakeFINAL
Class AAAA - Section 5 Girls Basketball
Maple Grove (6)47
Mounds View (3)48
at Mounds ViewFINAL
Class AAAA - Section 5 Girls Basketball
Coon Rapids (7)55
Osseo (2)67
at OsseoFINAL
Class AAAA - Section 5 Girls Basketball
Champlin Park (5)39
Centennial (4)53
at CentennialFINAL
Class AAAA - Section 5 Girls Basketball
Irondale (8)18
#8 (AAAA) Roseville (1)56
at RosevilleFINAL
Class AAA - Section 3 Girls Basketball
Minneapolis Roosevelt (6)70
#10 (AAA) Park Center (3)75
at Park CenterF/OT
Class AAA - Section 3 Girls Basketball
Fridley (7)53
Totino-Grace (2)72
at Totino-GraceFINAL
Class AAA - Section 3 Girls Basketball
Spring Lake Park (5)61
St. Anthony Village (4)76
at St. Anthony VillageFINAL
Class AAA - Section 3 Girls Basketball
Blake (8)35
#1 (AAA) DeLaSalle (1)87
at DeLaSalleFINAL
Class AAA - Section 5 Girls Basketball
Zimmerman (6)39
Becker (3)52
at BeckerFINAL
Class AAA - Section 5 Girls Basketball
St. Cloud Apollo (7)36
Dassel-Cokato (2)46
at Dassel-CokatoFINAL
Class AAA - Section 5 Girls Basketball
Delano (5)75
Big Lake (4)51
at Big LakeFINAL
Class AAA - Section 5 Girls Basketball
Rocori (8)44
Monticello (1)58
at MonticelloFINAL
Class AAA - Section 7 Girls Basketball
Duluth Denfeld (6)48
North Branch (3)54
at North BranchFINAL
Class AAA - Section 7 Girls Basketball
Cloquet (7)22
Grand Rapids (2)53
at Grand RapidsFINAL
Class AAA - Section 7 Girls Basketball
Princeton (8)63
#8 (AAA) Chisago Lakes Area (1)66
at Chisago Lakes AreaFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Fosston (E6)57
Kelliher/Northome (E3)46
at Bemidji StateFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Lake of the Woods (E5)68
Red Lake (E4)53
at BagleyFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Goodridge/Grygla (W6)43
Warren-Alvarado-Oslo (W3)70
at Northland CTCFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Northern Freeze (W5)38
Red Lake Falls (W4)49
at UM-CrookstonFINAL
Class A - Section 7 Girls Basketball
Chisholm (2-7)45
#4 (A) North Woods (2-2)73
at VirginiaFINAL
Class A - Section 7 Girls Basketball
Wrenshall (1-9)30
Barnum (1-1)79
at ProctorFINAL
Class A - Section 7 Girls Basketball
Carlton (1-7)64
Cook County (1-2)82
at EskoFINAL
Class A - Section 7 Girls Basketball
Littlefork-Big Falls (2-8)30
#7 (A) Mountain Iron-Buhl (2-1)83
at GreenwayFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
Calvin Christian (11)41
Southwest Christian (6)60
at Southwest ChristianFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Duluth Marshall (2-8)31
#4 (AA) Esko (2-1)65
at EskoFINAL
Online Car Shopping
1998-2014 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com